Infolinia: +48 502 871 736

Kontakt

Tel
502 871 736
Godziny działania sklepu
24/7
Informacje o produkcie
Tacca nivea - Kwiat nietoperz KŁĄCZE 1szt 29,50 zł
Zamawiana ilość:  
Tacca nivea - Kwiat nietoperz KŁĄCZE 1szt
Opakowanie: 1 kłącze

Tacca chantrieri z racji wspaniałego i niespotykanego kwiatostanu zwana jest kwiatem nietoperzem. Średnica kwiatu dochodzi do 30cm. Bezpośrednio z kielicha wyrastają długie, prostopadłe do ziemi wąsy. Tacca wymaga ziemi torfowej, z dobrym drenażem, miejsca jasnego ale nie położonego w bezpośrednim słoñcu (najlepsze jest światło rozproszone). Tacca jest łatwa w hodowli i odwdzięczy się każdemu wspaniałymi kwiatami, które pojawiają się na młodych roślinach, i często kwitnie ich jednocześnie kilka na jednej roślinie. Jej siostrą bliźniaczką jest tacca nivea - o białych płatkach kwiatu.
Poprzednia strona Produkt 2 z 2
w kategorii Tacca - Kwiat nietoperz
 
Klienci zakupili także:
 
Galtonia candicans 1 szt
Galtonia candicans 1 szt 2,49 zł
Wysokość: 100-120cm Stanowisko: słoneczne Termin kwitnienia: VII-VIII Termin sadzenia: III-IV Głębokość sadzenia: 5 cm Wielkość: 14/+ Wysyłka: od 1 marca do wyczerpania zapasów Uprawa i wymagania: Galtonia to roślina cebulowa pochodząca z Ameryki Południowej. Kwitnie latem. Liście ma częściowo wzniesione zebrane w rozety. Ładne kwiatostany osiągają nawet 120cm wysokości i składają się z wielu lejkowatych kwiatów. 
 
Eucharis wielkokwiatowy 1 szt
Eucharis wielkokwiatowy ... 8,35 zł
Wysokość: 40-45cm Stanowisko: lekko ocienione Termin kwitnienia: VII Termin sadzenia: III-IV Głębokość sadzenia: 1 cm Wielkość: 14/16 Wysyłka: od 1 marca do wyczerpania zapasów Intensywnie pachnie! 
 
Hedychium - Wianecznik 1 szt
Hedychium - Wianecznik 1 ... 11,99 zł
Wysokość: 200cm Stanowisko: słoneczne Termin kwitnienia: VII Termin sadzenia: IV/V Głębokość sadzenia: 10 cm Wielkość: I Wysyłka: od 1 marca do wyczerpania zapasów   
 
Chlidanthus pachnący 1szt
Chlidanthus pachnący ... 3,95 zł
Wysokość: 40cm Stanowisko: słoneczne Termin kwitnienia: VI Termin sadzenia: V po ustaniu przymrozków Głębokość sadzenia: 10cm Wielkość: 9+ Wysyłka: od 1 marca do wyczerpania zapasów Uprawa i przechowywanie: Typowa roślina do upraw pojemnikowych. Sadzimy na jasnych słonecznych stanowiskach po ustaniu przymrozków. Chlidanthus pochodzi z podzwrotnikowej strefy w Peru i nie zimuje w naszym klimacie. Cebule wykopujemy pod koniec września i przechowujemy do wiosny w chłodnych pomieszczeniach. Kwiaty pięknie pachną. 
 
Pustynnik - eremurus Cleopatra 1szt
Pustynnik - eremurus ... 6,99 zł
Wysokość: do 160cm Stanowisko: słoneczne Termin kwitnienia: VI Termin sadzenia: III-IV Głębokość sadzenia: 10-15cm Wielkość: I Wysyłka: od 1 marca do wyczerpania zapasów Do rodzaju Eremurus należy około 50 gatunków. Ich ojczyzną są chłodne wyżyny środkowej i zachodniej Azji. Uprawiane w ogrodach na całym świecie. Ich wspaniałe kwiatostany osiągają w zależności od odmiany wysokość nawet 300cm i składają się z setek małych kwiatków. Wygląd kwiatostanu sprawia, że Eremusy – Pustynniki bywają nazywane Igłami Kleopatry. Uprawa i wymagania: Eremusy sadzimy na słonecznych stanowiskach osłoniętych od silnego wiatru. Gleba powinna być ... 
 
Łubin ozdobny czerwony 1szt
Łubin ozdobny czerwony ... 2,99 zł
Wysokość: 40-50cm Stanowisko: słoneczne Termin kwitnienia: VII-X Termin sadzenia: IV-V Głębokość sadzenia: 5cm Wielkość: I Wysyłka: od 1 marca do wyczerpania zapasów Uprawa i wymagania: Łubin jest blisko spokrewniony z bobem. W stanie naturalnym występuje w Ameryce Północnej, w Europie i północnej Afryce. Roślina bardzo popularna ze względu na silny wzrost i kwitnienie oraz bardzo małe wymagania. Łubin idealnie sprawdza się w naszych warunkach klimatycznych – preferuje suche i gorące lata oraz mokre zimy. Uprawiamy w przepuszczalnej, niezbyt żyznej ziemi – najlepiej piaszczystej o odczynie lekko kwaśnym. W okresie wzrostu wskazane jest ... 
Pozostałe produkty z kategorii Tacca - Kwiat nietoperz
 
Tacca chantrieri - Kwiat nietoperz KŁĄCZE 1szt
Tacca chantrieri - Kwiat ... 19,50 zł
Opakowanie: 1 kłącze Tacca chantrieri z racji wspaniałego i niespotykanego kwiatostanu zwana jest kwiatem nietoperzem. Średnica kwiatu dochodzi do 30cm. Bezpośrednio z kielicha wyrastają długie, prostopadłe do ziemi wąsy. Tacca wymaga ziemi torfowej, z dobrym drenażem, miejsca jasnego ale nie położonego w bezpośrednim słoñcu (najlepsze jest światło rozproszone). Tacca jest łatwa w hodowli i odwdzięczy się każdemu wspaniałymi kwiatami, które pojawiają się na młodych roślinach, i często kwitnie ich jednocześnie kilka na jednej roślinie. Jej siostrą bliźniaczką jest tacca nivea - o białych płatkach kwiatu.